Začalo to ve Švýcarsku, kde manželský pár začal malovat kamínky a roznášet je po okolí. Založili si skupinu a přáli si, aby tam měli alespoň 200 lidí. Sami nevěřili jak rychle se to začalo šířit a museli si najat lidi pro správu skupiny a komunikaci s lidmi.

A tak si usedněte do kuchyně, pracovny, pokojíčku nebo do pergoly a proměňte to tam v kreativní dílnu a můžete se pustit do práce. I když  mají vaše kameny k uměleckým dílům daleko, tak vás určitě potěší společně strávený čas a nadšení, které uvidíte v očích a hlavně rukou vašich dětí, když drží štětec. A dále taky když hledáte místo, kam váš kámen položíte a když nějaký nový najdete.

Tak malujte na kameny, které pak nechávejte na různých místech – ať už ve městech, anebo ve volné přírodě. Pokud nějaký kámen najdete, můžete si na našem najítjeho příběh. Pro mnoho dětí i dospělých se malování na kameny stalo velkým koníčkem, kterým dělají radost druhým. Protože kdo by nebyl rád, když během dne, který fakt stojí za starou belu, najde na cestě barevný oblázek připomínající umělecké dílo, který hned zvedne náladu?

A co vy? Slyšeli jste už o tomto novém trendu? Nebo sami už kameny malujete?