Doslova „kamínky“ můžete najít všude. Ideální místo pro pohled samozřejmě je na pláži (pokud máte to štěstí, že žijete u oceánu). V opačném případě vyhledejte jakoukoli malou skálu, která je plochá a hladká na dotek. Můžete si je zakoupit ve většině zahradních center. 

Zde je návod

Dopřejte svému oblázku dobré umytí a nechte je uschnout. Dobrým tipem je nejprve obarvit oblázek základní barvou – díky tomu bude váš malovaný obrázek ještě výraznější. Nechte to zaschnout.

Začněte malovat své oblázky. Doporučujeme začít se základními tvary, které začínají jako květiny, slunéčko sedmitečné, vzory nebo slova. Začněte s hlavním obrysem a vyplňte podrobnosti, jak budete postupovat.

Nechte své oblázky důkladně zaschnout a pokud si přejete, můžete je nalakovat. Nedovolte dětem, aby tuto část dělaly, protože nedoporučujeme, aby děti pracovaly s lakem. Umyjte si kartáče a máte hotovo!

Tipy

  • Zatímco malba je pro děti vždy zábavná aktivita – nezapomeňte, že může být špinavá, takže chráňte své oblečení a povrchy.
  • Udělejte si den – jděte ven hledat oblázky s dětmi a možná dokonce zabalte piknik na oběd. Vaše děti si jistě užijí sbírání malého koše pokladů, který si vezmou domů pro malování.
  • Než se vydáte hledat kamínky, rozhodněte se, co budete malovat, a podle toho vyberte správný tvar.
  • Při čištění oblázky použijte brusný papír, abyste se dostali na těžká místa.
  • Nakreslete obrys obrázku předem pomocí světlé tužky, kterou použijete jako vodítko.
  • Používejte levné štětce. Kameny opotřebovávají štětce, když s nima namalujete, zvláště pokud jsou tvrdé, takže není čas investovat do drahých štětců!
  • Přidejte osobní dotyk podepsáním svého čísla a webové stránky,kde budete zaregistrovaní, jako byste to udělali u jakéhokoli jiného uměleckého díla.